Kadınlar Ne İster Filmi

 

Kadınlar Ne İster filmi çok eğlenceli bir filmdi ama kadınların ne istediğini tam olarak anlayamadım. Aslında daha çok içten pazarlıklı görünüyorlardı. Gülümserken "traş losyonunun kokusu iğrenç" diye düşünüyorlarmış kadınlar. Konusu bu olan bir filmden bilinçaltı düşüncelerine yönelik esprilerin yoğun olmasını beklerdim. Ama olmadı. Evet çok eğlendim ama, bekleyip de bulamadıklarımı ve bulduklarımı yazmazsam eleştiri yazısı yazmış olmam değil mi?
 
 
Nick (Mel Gibson) , çok yakışıklı, çekici, başarılı ve kariyer sahibi bir reklamcıdır. Darcy (Helen Hunt), rakip firmadan gelen ve sevdiği erkekten umduğunu bulamamış hırslı bir bayandır. Darcy, Nick'in hayal ettiği koltuğa oturmuştur. Nick buna bozulmuştur ve Darcy'nin ayağını kaydırmak istemektedir.
 
Nick, bazı markaların yeni reklam kampanyaları için Darcy'den daha ilginç fikirler üretmeye çalışırken küçük bir kaza geçirir (bu kaza anı ve kazaya gelene kadar ki bir dizi olay da hayli komik). Nick, sabah kalktığında kadınların düşüncelerini duyabilmektedir. İlk anda bu durumdan rahatsız olmuştur ancak, bunu lehine kullanabileceğini anlamakta gecikmez.
 
Ama olaylar düşündüklerinden çok farklı gelişir ve Darcy ile aralarında duygusal bir yakınlık doğar...
 
Mel Gibson bu filmle 2001 Altın Küre Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu dalında aday olmuştu. Ancak ödülü "Nerdesin Be Birader" filmindeki rolüyle George Clooney almıştı. Nick rolünde Mel Gibson oldukça başarılıydı ve her rolün adamı olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
Filmin esprili yönünün dışında verdiği mesajları da dikkate almak gerekir. Özellikle kapitalizmin rekabetçi ortamını ve insanları birbirine düşürüşünü farketmemek mümkün değil. Ast-üst ilişkilerinin ve sahte gülücüklerin, ikiyüzlülüğün önde gideni rekabet ortamını fazlasıyla yaşayan iş ortamlarında görülüyor.
 
"Kadınlar Ne İster" çok eğlenceli bir film. Belki çok fazla mesaj içermiyor ama, iyi vakit geçirmek için öncelikli tercih edilecek filmlerden birisi..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !