En Beğenilen Aşk Filmleri

Türkiye'nin en kaliteli sinema sitesi filmler.com.tr'de bulunan top10 listesinde türlere ve yıllara göre en beğenilen filmleri listelemek mümkün. Bu liste elbette en iyileri göstermiyor bu oylamayı yapan kişilerin her biri sinema erbabı da değiller. Fakat aşk evrensel bir konu ve bu alanda seçim yapan kişilerin hepsinin sinema uzmanı olması da gerekmiyor. Çok sinema izleyen bir kitle olduğu aşikar dolayısıyla oy verirken izledikleri diğer filmler ile kıyaslıyorlar ve kendilerinde en derin etkiyi yaratana oy veriyorlar.

İşte bu en beğemilen aşk filmleri listesinde şuan için ilk sıranın sahibi The Notebook yani Not Defteri isimli film. Gençlik yıllarından huzur evine uzanan çalkantılı bir aşk hikayesini anlatıyor. Filmde oldukça etkileyici sahneler ile süslenmiş ve akıcı bir yapısı var. Eksikliği hissedilmese de aşk ile ilgili aforizmalar ile süslenmiş olsa çok daha geniş kitlelerin favorisi olabilecek bir film.

Listede 2. sırada Jeux Defants isimli film yer alıyor. Türkiye'de Cesaretin Var Mı Aşka ismiyle gösterilen Fransız yapımı film, ilk okul çağlarından gençlik dönemine uzanan bir aşk hikayesini masalsı bir anlatım kurgusu eşliğinde sunuyor.

Sıralamaya baktığımda benimde en beğendiğim aşk filmleri arasında yer alıyor olması dolayısıyla burada da paylaşma ihtiyacı duydum. Romantik komedi ve duygusal aşk filmlerinden hoşlanıyor ve hala bu filmleri izlemediyseniz ilk fırsatta izlemenizi öneririm.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !