Brad Pitt Biyografisi Filmleri

ingiliz kökenli bir ailenin en büyük evladı olarak 18 Aralık 1963 senesinde Oklahoma da doğdu. Gerçek ismi William Bradley Pitt’ti. Çocukluğu erkek kardeşi ve kız kardeşi ile beraber Springfield de geçen Brad Pitt Kickapoo lisesinde okudu. Ardından gazetecilik örgenimi almak amacıyla Colombia’daki Missouri üniversitesi’ne kayıt oldu. Ama üniversiteyi bitirmeden şansını Hollywood'da denemeye karar verdi.brad pitt

Hollywood’da 6 sene Roy London koçluğu yaptı. Beyaz perde de il başrolü 1988 de Yugoslavya da çekilen Dark Side Of The Sun filmi oldu. 1990 senesinde Juliette Lewis’e aşık oldu. Birliktelikleri 3 sene sürdü. 1996 senesinde Gwyneth Paltrow ile nişanlandı. 1997 senesinde yolları ayrıldı ama spekülasyonların arkası kesilmedi. Brad Pitt uzun zaman dilimi kendine gelemedi.

1999 senesi Brad Pitt için oldukça başarılı bir sene oldu. 29 Temmuz 2000 de Jennifer Aniston ile Malibu da dünya dairesine girdi. Pek çok film de rolaldıktan sonrasında 2003 senesinde sinbad a ses verdi. 8 Ocak 2005 de Brad pitt - Aniston çifti ayrılma kararı aldı ve basın sözcüsü tarafınca bütün dünyaya duyuruldu. Ayrılıklarının nedeni olarak pitt’in çocuk istemesi veya Angelina Jolie ile yakınlaşması söylentileri çıktı. Angelina Jolie Kamboçya da bir erkek çocuk evlat edinmiş Pitt ile birlikteliklerinden sonrasında bir de kız evladı evlat edindiler. 27 Mayıs 2006 da çiftin kendi kızları doğdu. Çift halen Kamboçya da kimsesiz çocuklara yardım faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !